Jak vybrat správný make-up?

by Nikol on / Makeup

 

Základem každého dokonalého líčení je správný podklad. Díky němu můžeš šikovně zakrýt pupínky, kruhy pod očima nebo jiné nedostatky. Jak ale make-up správně nanést a především jaký si vybrat ze široké nabídky nepřeberných výrobců a značek? 


TÓNOVACÍ KRÉM
Jedná se v podstatě o krém s velmi jemným barevným nádechem. Vykouzlí na pleti sametový povrch, dokonale ji vyživuje, hydratuje a neucpává póry. Navíc vypadá naprosto přirozeně, takže může být tvým malým tajemstvím krásy. Jak se nanáší: Nanášení je naprosto shodné s nanášením obyčejného krému. Pozor, nezapomeň ho pořádně rozetřít! Pro koho je vhodný: Pro slečny s normální a sušší pletí. Nemá velkou krycí schopnost, před pupínky tě nezachrání.

TEKUTÝ MAKE-UP
Tekutý make-up je jakási hustší barevná hmota, velmi dobře se roztírá a parádně zakryje nedostatky pleti. Navíc na povrchu pokožky vytváří ochranný film, který brání jejímu vysoušení, a většina obsahuje také UV filtr. Jak se nanáší: Roztírá se pomocí prstů nebo speciálních houbiček. Mysli ale především na to, že méně je mnohdy více, a určitě nezapomeň také na krk a dekolt! Pro koho je vhodný: Pro všechny typy pleti pokud u výrobku není uvedeno jinak. TIP: Make-up Lasting Finish, Rimmel, 179 Kč

MAKE-UP 3v1
Na první pohled sice tento pomocník připomíná pudr, ovšem je mnohem krémovější. Vytváří skvěle matný vzhled, silně kryje nedostatky pleti a nemusíš už použít žádný pudr. Jak se nanáší: Pomocí přiložené pěnové houbičky se lehce rovnoměrně rozetře do ztracena. Pro koho je vhodný: Tento výrobek ocení zejména slečny s mastnější a problematickou pletí. TIP: Kompaktní podkladový krém Oriflame, 399 Kč

PĚNOVÝ MAKE-UP
Prodává se ve skleněných lahvičkách a na první pohled může připomínat make-up 3v1. Je však mnohem krémovější a lépe se roztírá. Většinou má ovšem menší krycí schopnost. Jak se nanáší: Rozetřeš ho pomocí konečků prstů nebo ho do pokožky jemně vklepeš. Pro koho je vhodný: Pro normální pleť, ale zase záleží přímo na konkrétním výrobku. TIP: Cool MATTE, Rimmel, 169 Kč

NESTIRATELNÝ MAKE-UP
Problémem většiny make-upů je to, že často zanechávají stopy na oblečení a ty pak jdou těžko vyprat. Chceš se vyhnout zahnědlým límečkům? Zvol právě tento typ make-upu! Jak se nanáší: Nanáší se stejně jako tekutý make-up. Pro koho je vhodný: Záleží na konkrétním výrobku.

VODĚODOLNÝ MAKE-UP
Chceš být krásnou vodní vílou? Aby ti dokonalá vizáž vydržela také při vodních radovánkách, zvol kosmetiku, která je voděodolná. Jak se nanáší: Prakticky jako obyčejný tekutý make-up. Pro koho je vhodný: Záleží na konkrétním výrobku.

TUHÝ MAKE-UP
Make-up seženeš také ve formě vysunovací tubičky. Je tuhší konzistence, dobře kryje pupínky. Jak se nanáší: Pomocí vysunovací tubičky jím potřeš tvář a rozetřeš doztracena. Pro koho je vhodný: Pro normální pleť až mastnou pleť.

OPRAVNÝ KRYCÍ KRÉM
Jedná se o speciální nazelenalý krém, který dokáže ukrýt menší červená místa (akné, popraskané žilky,..). Jak se nanáší: Rozetřeš Pomocí prstů ho před aplikací make-upu rozetři na zčervenalá místa pleti, nech chvíli „zatuhnout“ a nanes tekutý make-up. Pro koho je vhodný: Pro pleť s výraznými nedokonalostmi.

KOREKTOR
Korektor je malý a nezbytný pomocník. Lehce jím překryješ nedostatky pleti, jako jsou kruhy pod očima nebo pupínky. Platí, že odstín by měl být asi o odstín tmavší než je barva tvé pleti, světlejší by totiž nedostatky ještě zvýraznil! Jak se nanáší: Před použitím nebo po použítí make-upu ho nanes na postižená místa a jemně vklep konečky prstů a okraje rozetři do ztracena. Pro koho je vhodný: Pro pleť, která potřebuje zakrýt drobné nedostatky. TIP: Korektor Hide the Blemish, Rimmel, 119 Kč

ČEHO BY SES MĚLA VYVAROVAT:
Vždy si pečlivě vybírej odstín, který sedí k barvě tvé pleti. Budeš-li používat příliš tmavý, budeš působit nepřirozeně a navíc tak vyniknou nedostatky pleti!
Podkladový krém vždy pořádně rozetři do ztracena, aby nebyly znát linie, kam sis make-up aplikovala a kam už ne. Nezapomínej na čelní koutky, spánky, krk, případně dekolt.
  1. Nic se nemá přehánět a většinou si vystačíš jen s malým množstvím make-upu. Pamatuj, že make-up by měl být spíše nenápadný a co nejvíc přirozený!
  2. Zjisti si, pro jaký typ pleti je konkrétní výrobek určen. Zabráníš tak tomu, že si pleť budeš zbytečně vysušovat atd.
  3. Šetřit bys měla také s korektorem. Velkým množstvím u zrcadla pupínek možná dokonale skryješ, ale na denním světle z něj bude ještě ohromnější katastrofa!
  4. Používáš-li k roztírání make-upu například houbičky, nezapomeň je čas od času měnit. Abys ušetřila, dají se i vyprat ve vodě a šamponu. Usazují se na nich totiž bakterie, které by mohly problémy s pletí ještě více zhoršit.
  5. Pokud se líčíš, nezapomeň se také odmalovat! Přes noc se pleť regeneruje a nesmytým líčidlem by sis akorát způsobila ucpané póry. Proto před spaním použij odličovací přípravek a pleť řádně ošetři.
  6. Stále platí, že pokud není tak nutné, abys make-up používala, vykašli se na něj. Pokud už je tvá pleť tak jako tak hezká, nepřetěžuj ji kosmetikou.

Nikol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich