TRENDY PRO ODVÁŽNÉ: latex, vinyl a lesklé lame

by Nikol on / Moda

Určitě jste již zaznamenali jeden z nejnovějších trendu lesklých a kovově vypadajících oděvů. Možná vás zklamu, ale nejde o nic nového pod sluncem... Vraťme se zpět do samotných počátků trendů lame, vinylu a latexu. Konkrétně k zakladatelům art-pop plastických, často nenositelných kreací. V 60.letech minulého století, mají letošní trendy totiž svůj původ.
Když se řeknou 60.letech 20.století většina z nás je má spojené s hippies, s prvním letem do kosmu nebo vynálezem hormonální antikoncepce. S tímto vším přichází nejen světová, sexuální ale s ní i velmi úzce spojená revoluce módní! Sukně se zkracují dle Mary Quantové, ženské tělo je víc a víc odhalené a na scénu přichází zcela netradiční, až nenositelné materiály. Paco Rabanne zcela změnil a upustil jako první veškeré konvence a zaměřil se na smyslné křivky ženského těla, které ještě podpořil neobvyklými sexy materiály futuristického vzhledu. Následují 80.léta se svými disko hity, výrazným líčením, ale hlavně leskem a třpytem! 

 Ke zdobení oděvů blyštivými plíšky už od dob Tutanchamona ve starém Egyptě, přes 80. léta do současnosti. Stejně tomu je i s materiály jako lame, latex, gloss nebo vinil. Důkazem je například fall/winter kolekce Versaci, Wanda Nylon a nejznámější Atsuko Kudo. Kde nezůstameme jen u oděv, nýmbž i doplňků a bot.

Nikol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde