Velký test barevné typologie!

by Nikol on / Makeup

Pigmentace pleti, přirozená barva vlasů, rtů a oční duhovky určují jaký typ zastupuješ právě TY v barevné typologii. Barevné typy dělíme do 4 skupin, podle ročních období, přičemž jarní a podzimní typ řadíme do teplých tónů, letní a zimní do studených. Většina lidi, ač základní pravidla dělení znají, přisuzují sami sobě špatný barevný typ. Barevná typologie není ani tak o barvách, které určité barevné typy nesmí nosit, nýbrž jako o tom, že v některých barvách můžeme vypadat jen dobře, v jiných ale zcela úžasně!
Prvním odrazovým můstkem pro určení, pod který barevný typ spadáte právě vy, je rozhodně určení studeného či teplého typu. Tím naší škálu barvevnosti protřídíme o celou polovinu. Také podtón vaší pleti a kořínky vlasů nastíní opravdu hodně.
Kromě studeného a teplého typu určujeme také jejich podkategorie:  
studený typ – zimní typ, letní typ      teplý typ – podzimní typ, jarní typ   
Podívejte se do zrcadla a k jedné části přiložte ideálně stříbrný a k druhé zlatý papír (stříbrný alobal však postačí). Která část bude vypadat tzv. zdravěji, odpovídá vaší barevné typologii.

Image title

Modelka na obrázku je jasným studeným zimním typem.

studený typ 
ZIMNÍ TYP 
Například Disneyho Sněhurka je pro nás dokonalým příkladem zimního typ. Alabastrová pleť v kontrastu s uhlově černými vlasy je zcela učebnicový příklad. Všeobecně dívky zimního typu si v kontrastech doslova libují. Dalším charakteristickým rysem zimního typu je jasné oční bělmo, opět v kontrastu s výraznou barvou očních panenek. Většina žen tohoto typu má tmavé vlasy: modročerné, černé, černohnědé, tmavohnědé.
Líčení: zimní typ může v líčení využít černých barev, očních linek a černé řašenky

Barvy:Image title
Image title

LETNÍ TYP
Mezi studené spadají i dívky letního typu.Tento barevný typ se vyznačuje pihy, které jsou jsou vždy šedohnědé, někdy zlatohnědé. Oči působí poněkud zastřelým dojmem: bělmo je mléčné a není v ostrém kontrastu k čočce. Typická barva vlasů je popelavé plavá až popelavé hnědá.
Líčení: sytě modré, růžové a zelené barvy očních stínů jsou pro vás to pravé. Žádná černá, ale světlá i tmavá šeď. Rouge volte ideálně světlešedě tlumenou růžovou.

Barvy: Image title

Image title

teplý typ 
PODZIMNÍ TYP
Ženy tohoto typu působí velmi přitažlivě a výrazně i nenalíčené. Mezi všemi barevnými typy jsou jako chameleoni. Rádi mění styl a v každém také vypadají dobře. Pleť všech žen podzimního typu má nažloutlý teplý podtón. 
Líčení: stačí pouze jemné avšak pokud chcete sáhnout po nějaké barvě použijte barvy extra efektní! 

Barvy: Image title

Image title

JARNÍ TYP
Ženy jarního typu zdaleka nejsou jedna jako druhá, ale všechny mají společné charakteristické znaky. Něžná, světlá plet a vlasy zlato-žluté. 
Líčení: ženy jarního typu působí jako éterické víly, proto jim rozhodně nejsou doporučeny černé stíny, řasenky a silné kontury. Ba naopak vypadají skvěle pokud svůj makeup ozvláštní například barevnou řasenkou v kombinaci s pastelovými odstíny stínů a rouge lososových tónů. 

Barvy: Image title

Image title

Nikol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde